ΚΥ 8/1/2017 18:30 ΓΚΡΑΒΑΣ ΚΛ. ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ 17 - 76
ΚΥ 15/1/2017 20:30 ΓΚΡΑΒΑΣ ΚΛ. ΑΕ ΓΚΡΑΒΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ 74 - 24
ΚΥ 22/1/2017 18:30 ΓΚΡΑΒΑΣ ΚΛ. ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ 41 - 71
ΠΑ 27/1/2017 0:00 Ν.ΙΩΝΙΑΣ ΚΛ. Β΄ ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ 73 - 38
ΚΥ 5/2/2017 18:30 ΓΚΡΑΒΑΣ ΚΛ. ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ ΑΟ ΖΕΥΣ ΕΡΥΘΡΟΥ 36 - 66
ΔΕ 13/2/2017 22:00 ΣΤΡΕΦΗ ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ 65 - 33
ΚΥ 19/2/2017 18:30 ΓΚΡΑΒΑΣ ΚΛ. ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ ΑΟ ΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ 34 - 60
ΚΥ 5/3/2017 20:30 ΓΚΡΑΒΑΣ ΚΛ. ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨ. ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ 67 - 42
ΣΑ 18/3/2017 20:00 ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΠΑΤ. ΟΡΦΕΑΣ Κ.ΠΑΤΗΣΙΩΝ ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ 0 - 20
ΚΥ 26/3/2017 18:30 ΓΚΡΑΒΑΣ ΚΛ. ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ 32 - 53
ΠΕ 30/3/2017 20:30 ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ ΚΛ. ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ 56 - 28
Φίλτρο
  • Τα ΠΑΤΗΣΙΑ πέρασαν από το Ίλιον κερδίζοντας την τοπική Α.Ε. με 4-0. Παρά την πολύ καλή ανάπτυξη του παιχνιδιού και τη δημιουργία ευκαιριών, οι παίκτες μας στάθηκαν άτυχοι και έχασαν κλασικές ευκαιρίες απέναντι σε έναν πολύ καλό τερματοφύλακα. Το πείσμα της ομάδας όμως για γκολ καρποφόρησε πέντε λεπτά  πριν ο διαιτητής σφυρίξει τη λήξη του α΄ ημιχρόνου. Μία καταπληκτική κάθετη πάσα του Παπαδόπουλου βρήκε τον Βλαχονικολό στη μεγάλη περιοχή όπου κατάφερε με πλασέ να ανοίξει το σκορ. Το β' ημίχρονο ανήκει δικαιωματικά στα ΠΑΤΗΣΙΑ. Σε φάση διαρκείας στα καρέ των αντιπάλων, ο Αναγνώστης κερδίζει πέναλντι το οποίο και εκτελεί ο ίδιος σημειώνοντας το 2-0, ευχαριστώντας τον προπονητή του που τον εμπιστεύθηκε. Το τρίτο γκολ ανήκει στην ευφυή ασίστ του Μίχα και στην εκτέλεση του Γκορίτσι ο οποίος βρέθηκε στο κενό χώρο και με όμορφη λόμπα έξω από την μεγάλη περιοχή, έστειλε την μπάλα πάνω από τον επερχόμενο τερματοφύλακα ξεκλειδώνοντας στη φάση αυτή το παιχνίδι. Η συνέχεια ανήκει ξανά στο Παπαδόπουλο όπου με μία έξυπνη μπαλιά βρήκε τον Αναγνώστη στα δεξιά της μεγάλης περιοχής που με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα να αναπαυτεί στο αντίπαλο τέρμα, γράφοντας το τελικό αποτέλεσμα.

• Με νίκη εκτός έδρας και με σκορ 2-1 συνέχισε το παμπαιδικό τις υποχρεώσεις του για το πρωτάθλημα του SoccerLink(όμιλος ΕΠΣΑ) με αντίπαλο τον ΕΡΜΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ. Η ομάδα μας εμφάνισε το ίδιο, εδώ και αρκετά ματς, αγωνιστικό πρόσωπο διατηρώντας φλύαρη υπεροχή χωρίς να δημιουργεί ευκαιρίες, με αποτέλεσμα να κουραστεί και να δεχτεί γκολ λίγο πριν φτάσουμε στην ανάπαυλα του ημιχρόνου.  Το γκολ των αντιπάλων ήρθε με απευθείας κτύπημα φάουλ που δύσκολα ο Κουτσιούμπας μπορούσε να αποσοβήσει. Η ομάδα στο β' ημίχρονο και με τις κατάλληλες αλλαγές άλλαξε πρόσωπο, πιέζοντας και ανοίγοντας το παιχνίδι από τα πλάγια. Δημιούργησε ευκαιρίες και κατάφερε να πετύχει γρήγορα δυο γκολ με τον Βλαχονικολό, μετά από έξυπνη ασίστ του Γκορίτσι από αριστερά και μία πονηρή επαναφορά στην μεγάλη περιοχή από πλάγιο άουτ του Μπάσμπα. Ο αγώνας προς το τέλος ήταν για γερά νεύρα. Όλοι οι παίκτες και σε όλες τις γραμμές προσπάθησαν να κρατήσουν το νικηφόρο αποτέλεσμα, με κορυφαία στιγμή την καταπληκτική εξ επαφής απόκρουση του Τάτση σε σουτ των αντιπάλων, εντός της μεγάλης περιοχής μας. Τα ΠΑΤΗΣΙΑ στο τέλος του α' γύρου βρίσκονται στη 2η θέση με μόλις ένα βαθμό διαφορά από τον πρωτοπόρο.

• Μέσα σε καταρρακτώδη βροχή η ομάδα του παμπαιδικού κατάφερε να ανατρέψει το εις βάρος της αποτέλεσμα και να κερδίσει το δυναμικό ΚΡΟΝΟ ΑΘΗΝΩΝ με το «αγγλικό» σκορ 4-3, για το πρωτάθλημα του Soccer Link (όμιλος ΕΠΣΑ). Το α΄ ημίχρονο βρήκε τα ΠΑΤΗΣΙΑ να χάνουν με 2-0, όμως στο β’ ημίχρονο η ομάδα εμφανίστηκε εντελώς διαφορετική. Με πείσμα, θέληση και ομαδικό πνεύμα οι παίκτες μας άνοιξαν το ρυθμό του αγώνα, κυνήγησαν τις φάσεις και εξουδετέρωσαν τα ατού των αντιπάλων. Το αποτέλεσμα ήταν, σε πρώτη φάση να ισοφαρίσουν σε 2-2 και στη δυσκολότερη στιγμή του παιχνιδιού, όπου ο ΚΡΟΝΟΣ ξαναπέρασε μπροστά με 3-2, να δείξουν ψυχραιμία και να βγουν νικητές με το τελικό 4-3. Τα γκολ πέτυχαν δύο ο Καλάι και από ένα οι Αναγνώστης και Μίχας

Η προτελευταία στροφή του α’ γύρου βρίσκει τα ΠΑΤΗΣΙΑ να παραμένουν στη 2η θέση του ομίλου.

Με τέτοιες εμφανίσεις «ψυχής» τα Πατησάκια όχι μόνο δυναμώνουν αλλά και δημιουργούν την αυριανή μεγάλη ομάδα.