ΚΥ 8/1/2017 18:30 ΓΚΡΑΒΑΣ ΚΛ. ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ 17 - 76
ΚΥ 15/1/2017 20:30 ΓΚΡΑΒΑΣ ΚΛ. ΑΕ ΓΚΡΑΒΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ 74 - 24
ΚΥ 22/1/2017 18:30 ΓΚΡΑΒΑΣ ΚΛ. ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ 41 - 71
ΠΑ 27/1/2017 0:00 Ν.ΙΩΝΙΑΣ ΚΛ. Β΄ ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ 73 - 38
ΚΥ 5/2/2017 18:30 ΓΚΡΑΒΑΣ ΚΛ. ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ ΑΟ ΖΕΥΣ ΕΡΥΘΡΟΥ 36 - 66
ΔΕ 13/2/2017 22:00 ΣΤΡΕΦΗ ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ 65 - 33
ΚΥ 19/2/2017 18:30 ΓΚΡΑΒΑΣ ΚΛ. ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ ΑΟ ΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ 34 - 60
ΚΥ 5/3/2017 20:30 ΓΚΡΑΒΑΣ ΚΛ. ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨ. ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ 67 - 42
ΣΑ 18/3/2017 20:00 ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΠΑΤ. ΟΡΦΕΑΣ Κ.ΠΑΤΗΣΙΩΝ ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ 0 - 20
ΚΥ 26/3/2017 18:30 ΓΚΡΑΒΑΣ ΚΛ. ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ 32 - 53
ΠΕ 30/3/2017 20:30 ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ ΚΛ. ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ 56 - 28
Φίλτρο
  • Την ήττα γνώρισε το παμπαιδικό με σκορ 4-2 στο τοπικό ντέρμπι με αντίπαλο την ΚΟΡΩΝΙΔΑ. Το σύνολο του Μανωλά εμφανίστηκε στο α΄ ημίχρονο αρκετά δυνατό και βρέθηκε να προηγείται με 2-1. Τα γκολ πέτυχαν ο Γκορίτσι (συνήθης ύποπτος) και ο Μπαλατής (έσπασε το ρόδι). Στο β' ημίχρονο δυστυχώς χάθηκαν ευκαιρίες διεύρυνσης του σκορ, ήρθε και η φυσιολογική πτώση της ομάδας λόγω κούρασης, με αποτέλεσμα οι αντίπαλοι να καταφέρουν να ανατρέψουν το αποτέλεσμα και να κερδίσουν τον αγώνα δίκαια. Ο προπονητής επισήμανε τα προβλήματα και ζήτησε από τους παίκτες να συνεχίσουν την προσπάθειά τους.

• Ισόπαλος με 1-1 έληξε ο εκτός έδρας αγώνας του παμπαιδικού με τον πρωτοπόρο του Soccer Link ΑΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ. Το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο και οι δύο ομάδες είχαν την υπεροχή από ένα ημίχρονο. Οι παίκτες σε όλες τις γραμμές έπαιξαν δυναμικά και συντονισμένα υπό την εξαιρετική καθοδήγηση του κ. Καραγιάννη. Το γκολ της ισοφάρισης πέτυχε ο Βλαχονικολός. Το πρωτάθλημα συνεχίζεται και πιστεύουμε η ομάδα μας θα δείξει το ίδιο καλό πρόσωπο και στη συνέχεια.

• ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ - ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ 91-43!

Έναν άνευ προηγουμένου βομβαρδισμό από τρίποντα δέχθηκαν οι Νέοι του ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ χθές το βράδυ στο Γαλάτσι από τον Α.Ο. ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ. Η εκπληκτική ευστοχία του ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ από τα 6,75, μαζί με την σχεδόν ανύπαρκτη άμυνα μας πάνω στα σουτ, δεν επέτρεψαν σε καμμιά περίπτωση την αντίδραση του ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ για μείωση της διαφοράς. Ο αντίπαλος έχοντας γνωρίσει την ήττα στο παιχνίδι του πρώτου γύρου στα Πατήσια, φρόντισε να γεμίσει την ομάδα του με 4 παίκτες της Ανδρικής του ομάδας της Γ' Εθνικής, και να πάρει μια πανηγυρική ρεβάνς. Στο παιχνίδι μπήκαν συνολικά 21 τρίποντα, 17 από τον ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ και 4 από την ομάδα μας.

Το φύλλο αγώνα:

Διαιτητές: Τσάτσης, Γκότσης

Δεκάλεπτα: 25-15, 30-7, 23-14, 13-9.

ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ(Γκολεμάς): Φραντζέσκος 20(3), Κελαϊδής 43(10), Σκορδάς 4, Γόγωνας 6(2), Στογιάνοβιτς, Κιούσης 9(3), Μπινετόπουλος 9, Βαφιάς, Σιδερής, Κοκκορόγιαννης.

ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ(Κατσαρός): Τσεκούρας, Παπαλώτος, Μπουγιούρης 3(1), Γεροστάθης, Νιαβής 12, Καρτερολιώτης, Βρούτσης 14(3), Βίλλιας 4, Παπαγιάννης 2, Χατζόπουλος 6, Αθανασίου 2.

• ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ - ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 72-77!

Πολύ καλό μπάσκετ από τους Άνδρες του ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ για ...ένα ημίχρονο χθές στο κλειστό της ΓΚΡΑΒΑ. Αν το παιχνίδι τελείωνε εκεί, τότε η ομάδα μας θα είχε πετύχει μιά εύκολη νίκη με 45-27. Δυστυχώς είχε ακόμη ένα ημίχρονο, όπου ΚΑΤΑΦΕΡΑΜΕ να χάσουμε το παιχνίδι αφού τα λάθη μας επέστρεψαν και επέτρεψαν στους αντιπάλους να κάνουν τη μεγάλη ανατροπή.

ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ - ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 72-77

Διαιτητές: Νικολοπούλου, Κουτσόπουλος

Δεκάλεπτα: 26-16, 19-11, 16-27, 11-23.

ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ(Κατσαρός): Βίλλιας, Παπαγιάννης, Σαμαρτζής 2, Ατσαλάκης 19, Μπουγιούρης 1, Νιαβής 16, Κατσιμίχας 13(1), Παπάς 8, Γιαννοσπύρος 3, Χατζόπουλος, Τσιλιάνος, Σιδερής 10.

ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ(Καφαντάρης):Καφαντάρης 5, Γεωργακόπουλος  8, Καραφύλλης, Μητσόπουλος 26(2), Ακουμιανάκης 4, Κουβαράς 17(3), Τσολακίδης, Πετσάνας, Χορηγάς 2, Τουμπλάρης 10, Παληός 5.

• Ο αγώνας τελειώνει με το σφύριγμα του διαιτητή, μπορούμε να πούμε για το παιχνίδι του παμπαιιδκού στο Soccer Link, με αντίπαλο τα ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ. Ο αγώνας έληξε ισόπαλος με σκορ 2-2. Οι παίκτες των ΠΑΤΗΣΙΩΝ καλύτεροι σε όλο τον αγώνα κατάφεραν να γυρίσουν το εις βάρος τους αποτέλεσμα, όταν προηγήθηκαν οι αντίπαλοι, με δύο γκολ των Γκέκα και Τσάπου. Δυστυχώς η ισοφάριση ήρθε στο τελευταίο δευτερόλεπτο και αυτό γιατί πιστέψαμε ότι πήραμε το παιχνίδι επειδή σκοράραμε. Δεν πειράζει, το πάθημα έγινε μάθημα και στους επόμενους αγώνες η ομάδα θα εμφανιστεί σαφώς προσεκτκότερη.
  • Την ήττα γνώρισε η ομάδα του παμπαιιδκού στον αγώνα της ΕΠΣΑ με αντίπαλο την ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ και με σκορ 4-1. Οι παίκτες δεν μπήκαν έγκαιρα στο πνεύμα του αγώνα, δέχτηκαν στο α' ημίχρονο δύο γρήγορα γκολ και επηρεάστηκαν αρνητικά. Στο β' ημίχρονο κατέβαλαν ιδιαίτερη προσπάθεια, αλλά στάθηκαν άτυχοι χάνοντας σημαντικές ευκαιρίες. Οι αντίπαλοι αγωνίστηκαν πιο δυναμικά και πέτυχαν άλλα δύο τέρματα. Το γκολ της τιμής έβαλε ο Βλαχονικολός. Οι παίκτες υποσχέθηκαν μετά το τέλος του παιχνιδιού, να δώσουν ότι καλύτερο έχουν στους επόμενους αγώνες, γιατί σίγουρα το αξίζουν.
  • Σε ένα αρκετά γρήγορο παιχνίδι στο ανοικτό γήπεδο το 36ου Κ.ΝΕΟΤ., η ομάδα των Νέων(Κ22) του ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ κέρδισε εύκολα στο τέλος την ομάδα του ΠΡΩΤΕΑ με 49-32!

Παρά τα αρκετά λάθη και σήμερα, οι παίκτες μας πάτησαν γκάζι στο τελευταίο 10λεπτο και με ένα επιμέρους σκορ 22-7, δεν άφησαν περιθώρια αντίδρασης στους φιλοξενούμενους. Η χθεσινοβραδυνή υγρασία σίγουρα επέδρασε σε όλους, παίκτες, διαιτητές, γραμματεία κλπ, δείχνοντας πόσο απαράδεκτο είναι να γίνονται παιχνίδια σε τέτοιες κλιματικές συνθήκες, σε ανοικτά γήπεδα.

ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ - ΑΣ ΠΡΩΤΕΥΣ 49-32

Διαιτητές: Πολυχρόνης, Σκαλτσής.

Δεκάλεπτα: 13-6, 9-11, 5-8, 22-7.

ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ(Κατσαρός): Βίλλιας, Καρτερολιώτης, Παπαλώτος, Μπουγιούρης 11(3), Γεροστάθης, Νιαβής 24, Βρούτσης 5(1), Τσεκούρας, Παπαγιάννης 2, Χατζόπουλος 7, Αθανασίου.

ΑΟ ΠΡΩΤΕΥΣ(Βασιλείου): Τελωνιάτης 12(2), Νταγιάννης, Μπούρας 4, Γυρνάς 6(2), Νικολόπουλος 2, Σιράγας, Κονόμης 1, Μαργέτης 7.

• Με το καλύτερο τρόπο τελείωσαν τις υποχρεώσεις τους στο Πρωτάθλημα οι Παίδες του ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ! Στον εξ αναβολής αγώνα της τελευταίας αγωνιστικής κέρδισαν στην έδρα τους την εκ των πρωτοπόρων ομάδα του ΔΙΑΓΟΡΑ ΔΡΥΟΠΙΔΟΣ με 32-29! Σε ένα αγώνα που τη παράσταση έκλεψαν τα πολλά λάθη και από τις δύο ομάδες, αποτέλεσμα και των συνθηκών του ανοικτού γηπέδου, οι παίκτες του ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ έδειξαν περισσότερη ψυχραιμία από τους αντιπάλους τους και πανηγύρισαν τη νίκη!

Για τον ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ έπαιξαν: Αντωνογεώργος, Τσάτσης, Τσαγγάρης, Γεώργας 1, Γοργίας, Βανδώρος, Γεροστάθης 12, Παπαλώτος 14, Μανωλάκος, Καπέλιος, Δανακούρτης  2, Κωστάκης 2.

• Σε ένα πολύ δυνατό παιχνίδι, στη Ν. Φιλαδέλφεια, η ομάδα μας έπαιξε ένα αρκετά ποιοτικό μπάσκετ για 20 λεπτά, όπου είχε το πάνω χέρι στο παιχνίδι. Στο δεύτερο 20λεπτο η κούραση των βασικών μας παικτών από τη μία και το πολύ γρήγορο παιχνίδι από τη πλευρά της ΑΕΚ, έφερε την ήττα στο τέλος με 72-50, σκορ που δεν δίνει τη πραγματική εικόνα του συνόλυ του αγώνα.

ΑΕΚ - ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ 72-50.

Διαιτητές: Αργυρούδης, Κομιανός.

Δεκάλεπτα: 9-24, 27-12, 25-6, 11-8.

ΑΕΚ(Δεμέναγας): Ορφανίδης 5, Μπούτρης 8, Δρικογιάς 19(1), Ζαχαριάς, Χρηστοφής 4, Ορλάντο, Τρανουδάκης, Μουργάνος 15(1), Μαλέλης Ε. 16, Βλασόπουλος, Μπαλιώτης 1, Μαλέλης Φ. 4.

ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ(Κατσαρός): Καρτερολιώτης 2, Παπαλώτος, Μπουγιούρης 6, Μαρτίδης 2, Νιαβής 25, Βρούτσης 6, Τσεκούρας 1, Παπαγιάννης, Χατζόπουλος 2, Αθανασίου 6.

• Με καμμιά 15αριά ελεύθερες βολές χαμένες και 3-4 τουλάχιστον εύκολα καλάθια που δεν βάζεις, χάνεις ένα παιχνίδι που ο αντίπαλός σου κάνει ότι είναι δυνατόν να σου χαρίσει.

Αυτό, χωρίς υπερβολή, ήταν η εικόνα του χθεσινού παιχνιδιού του ουραγού της βαθμολογίας ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ στην έδρα του πρώτου ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ στο κλειστό του Ψυχικού.

Η ομάδα μας έχασε την ευκαιρία να πετύχει τη μεγαλύτερη νίκη της φέτος, καθώς οι παίκτες μας δεν πίστεψαν στις δυνατότητές τους και "κλωτσούσαν τη καρδάρα με τα γάλα" κάθε φορά που έφταναν στη πηγή.

Χωρίς άλλα σχόλια, το φύλλο αγώνα:

ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ - ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ 46-40

Διαιτητές: Τηγάνης, Βελέντζας.

Δεκάλεπτα: 11-8, 12-13, 14-10, 9-9.

ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ (Μιστιλόγλου):Δήμας 6(2), Μάντζος 3(1), Μαρκάτος, Φουρτούνης 3, Γιουβανέλλης 9(1), Ραπτοδήμος, Κυπριώτης 1, Γαλάνης 3, Κοπετίνας 6, Λαμπράκης 6, Στεφανής 9, Μαυροματάκης.

ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ (Κατσαρός): Σαμαρτζής, Βρούτσης, Ατσαλάκης 10, Μπουγιούρης 8, Νιαβής 4, Μαρτίδης 3, Κατσιμίχας, Παπάς 4, Αθανασίου, Χατζόπουλος 2, Τσιλιάνος, Σιδερής 9(2).

• Σε ένα αρκετά παραγωγικό παιχνίδι που έγινε στη Πετρούπολη, οι ΠΑΙΔΕΣ του ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ έχασαν από τη γηπεδούχο ομάδα του ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ με 69-60!

Για την ομάδα του Δημήτρη Σιδερή έπαιξαν:

ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ(Σιδερής): Γοργίας, Τσάτσης, Τσαγγάρης, Γεώργας 8, Βανδώρος, Κατσαμπίρης, Γεροστάθης 18, Παπαλώτος 14, Φυντικάκης 2, Κεπέλιος 1, Δανακούρτης 14, Κωστάκης 3.

• Ένα ευχάριστο Σάββατο πέρασε το παμπαιδικό των Πατησίων αφού και στους δύο εκτός έδρας αγώνες που έπαιξε κέρδισε καθαρά τους αντιπάλους του.

Για το πρωτάθλημα της ΕΠΣΑ με αντίπαλο τον Κρόνο στην Αλεπότρυπα, η ομάδα μας κέρδισε με σκορ 4-1. Οι παίκτες παρουσίασαν ένα πειθαρχημένο σύνολο και ακολουθώντας τις οδηγίες του προπονητή τους βρέθηκαν να προηγούνται στο α’ ημίχρονο με 3-0. Δύο τέρματα πέτυχε ο Γκορίτσι (ένα μάλιστα με κεφαλιά από κόρνερ του Παπαδόπουλου) και ένα με εντυπωσιακό σουτ του Μπάσμπα στο «Γ» της αντίπαλης εστίας (οι σύγχρονοι αμυντικοί πετυχαίνουν και γκολ). Στη συνέχεια οι αντίπαλοι ισορρόπησαν τον αγώνα αλλά δεν κατάφεραν να απειλήσουν παρά μόνο σε μία φάση, όπου πέτυχαν και το μοναδικό τους τέρμα. Λίγο αργότερα τα Πατήσια κλείδωσαν τη νίκη με γκολ του Βλαχονικολού.

Ο προπονητής συνεχάρη τους παίκτες και τους συνέστησε την προσοχή τους στα επόμενα δύσκολα παιχνίδια.

Για τον αγώνα του SoccerLinkτα Πατήσια επιβλήθηκαν επί της Λυκόβρυσης με σκορ 3-1. Το α’ ημίχρονο ανήκει και στις δύο ομάδες οι οποίες απέδωσαν καλό ποδόσφαιρο με τις ευκαιρίες να είναι μοιρασμένες. Στο β’ ημίχρονο οι παίκτες μας πίεσαν περισσότερο και ανάγκασαν την αντίπαλη άμυνα να ανοίξει τους διαδρόμους, με κατάληξη ο φορμαρισμένος Τσάτσης να πετύχει 3 γκολ μετά από ασίστ των Γκορίτσι και Γιαννάκου. Η ομάδα συνεχίζει δυνατά !

• Σε μια απλή αλλά πολύ ζεστή εκδήλωση στη Λέσχη μας, το τμήμα Μπάσκετ του Γ.Σ. ΠΑΤΗΣΙΩΝ έκοψε τη πίτα του για το 2014. Στην εκδήλωση παρευρέθηκαν πολλοί αθλητές όλων των ομάδων μπάσκετ του Συλλόγου, οι προπονητές τους, γονείς και φίλοι.

Το ένα φλουρί της πίτας έπεσε στο κομμάτι του Συλλόγου μας, ενώ το δεύτερο φλουρί σε νεαρό αθλητή των Ακαδημιών μας που κέρδισε με αυτό το τρόπο μία μπάλα μπάσκετ.

Την εκδήλωση τίμησε με τη παρουσία του ο πρώην Λυκειάρχης και νυν Δημοτικός Σύμβουλος Γαλατσίου κ. Γ. Σιδερής, συναντώντας αρκετούς παλαιούς μαθητές του.

Ευχόμαστε σε όλους Υγεία, Καλή Πρόοδο στα παιδιά μας και ότι καλύτερο για τον καθένα!

{gallery}Events{/gallery}

• ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ - ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ 49-68!

Παίζοντας ένα αγώνα με όρεξη και συγκέντρωση, παλεύοντας για τη μπάλλα σε όλες τις φάσεις, οι άνδρες του ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ έδωσαν υποσχέσεις για καλύτερες αγωνιστικές μέρες.  Στο κλειστό της Πεύκης, αντιμετώπισαν την ομάδα της ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ και κέρδισαν με 68-49! Στο παιχνίδι, η ομάδα μας πήρε από την αρχή το προβάδισμα το οποίο διατήρησε σε όλη τη διάρκεια του αγώνα. Η τελική διαφορά μπορεί να ήταν και μεγαλύτερη, μια και οι γηπεδούχοι κρατούσαν τη διαφορά με πόντους από βολές φάουλ. Ο ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ που χρησιμοποίησε και τους 12 παίκτες χωρίς να υστερήσει κανείς, είχε κορυφαίους τους Μπουγιούρη με 19 πόντους και τον Νιαβή με 12.

ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ - ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ 49-68

Δεκάλπετα: 12-24, 27-41, 37-57, 49-68.

ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ (Κοσκινάς) Κοσκινάς, Εσκιντζής, Τσαγκούλης, Μαντάς, Τζουμπάς 11(1), Μίντουλας 5, Σάλπας 2, Σακελλαρίου, Λαλούδας 2, Καρύτσας 22(1), Βακαλόπουλος 2, Σταματόπουλος 5(1).

ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ (Κατσαρός) Σαμαρτζής, Βρούτσης 2, Μαρτίδης 8(1), Ατσαλάκης 3, Μπουγιούρης 19, Νιαβής 12, Κατσιμίχας 3, Παπάς 6, Γιαννοσπύρος 9, Χατζόπουλος 1, Τζιλιάνος 2, Σιδερής 3(1).

• ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ 51-44!

Παίζοντας ένα παιχνίδι με πάθος επί 40 λεπτά, παρά τα κάποια λάθη και πάλι, αλλά ίσως για πρώτη φορά φέτος με τόσες σωστές αντιδράσεις στη πίεση του αντιπάλου, η ομάδα των Νέων Κ22 του ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ κέρδισε την αντίστοιχη ομάδα του ΑΜΥΝΤΑ με 51-44!

Τα πολλά κερδισμένα ρημπάουντς, τα πολύ καλά μπλοκ-ουτς και οι επιτυχημένες διασπάσεις έδωσαν τη νίκη οξυγόνο στην ομάδα μας.

Χαρακτηριστικό σημείο ότι οι 4 από τους 5 παίκτες που σκόραραν ήταν με διψήφιο αριθμό πόντων.

Η σύνθεση του ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ(Κατσαρός): Παπαλώτος, Γεροστάθης, Τσεκούρας, Μπουγιούρης 10, Καρτερολιώτης 2, Μαρτίδης 15, Νιαβής 10, Παπαγιάννης, Χατζόπουλος 14.

• Η πολύ καλή απόδοση και η όρεξη των παικτών για θετικό αποτέλεσμα έφεραν τη νίκη με σκορ 5-1 επί του Γκυζιακού για το πρωταθλημα της ΕΠΣΑ.
    Με πλήρη σύνθεση αυτη τη φορά, το σύνολο του Μανωλά έκαμψε την όποια αντίσταση του αντιπάλου και πήρε το τρίποντο της νίκης διασκεδάζοντας τις εντυπώσεις που άφησαν τα τελευταία ατυχή αποτελέσματα.
    Τα τέρματα πέτυχαν οι Βλαχονικολός 2 και από 1 Μίχας, Παπαδόπουλος και Αγουρίδης

• Δεν άρχισε θετικά το πρωταθλημα της ΕΠΣΑ για τα ΠΑΤΗΣΙΑ. Στην 1η αγωνιστική του β´ γύρου έχασαν με σκορ 5-2 απο τον ΠΑΣ Γαλάτσι.
    Οι παίκτες μας μπήκαν μουδιασμενοι και επηρεασμένοι τόσο από τις ελλείψεις όσο και από το βροχερό καιρό. Και τα δυο γκολ των ΠΑΤΗΣΊΩΝ πέτυχε ο Καλάυ. Το αποτέλεσμα του αγώνα  και η απόδοση της ομάδας προβλημάτισαν τον προπονητή ο οποίος και θα αξιολογήσει την περαιτέρω πορεία της ομάδας, λαμβάνοντας όλα εκείνα τα μέτρα, που θα αποτρέψουν παρόμοιες εμφανίσεις.

• ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ - ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ 62-80!

Χωρίς ιδιαίτερα λόγια και πάλι! Όταν κάνεις ένα από τα πιο παραγωγικά σου παιχνίδια αλλά δέχεσαι 80 πόντους...χάνεις.

Τα δεκάλεπτα: 24-21, 8-19, 10-15, 20-25.

Για τον ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ (Κατσαρός): Σαμαρτζής 2, Βρούτσης, Ατσαλάκης 7, Μπουγιούρης 4, Νιαβής 14, Μαρτίδης 10, Κατσιμίχας 7(1), Παπάς 8, Γιαννοσπύρος 2, Χατζόπουλος, Τσιλιάνος, Σιδερής 8(2).

• Στο κλειστό του ΜΕΤΣ, οι νέοι του ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ αντιμετώπισαν την ομάδα του ΑΡΙΩΝΑ από την οποία ηττήθηκαν με 60-48! Υπομονή και επιμονή και τα καλά αποτελέσματα θα έρθουν.

Για τον ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ έπαιξαν οι:

Τσεκούρας, Μπουγιούρης 8, Αθανασίου 4, Καρτερολιώτης, Βρούτσης 13(1), Νιαβής 14, Παπαγιάννης 4, Χατζόπουλος 5.

• ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ - ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ 49-34!

Παίζοντας ένα σοβαρό παιχνίδι και κρατώντας τα λάθη τους σε χαμηλό αριθμό, οι ΠΑΙΔΕΣ του ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ κέρδισαν στο ανοικτό γήπεδο του 536ο κέντρου νεότητας την ομάδα του ΑΤΤΑΛΟΥ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ με 49-34.

Τα παιδιά του Δημήτρη Σιδερή, αυτή  τη φορά, ακολούθησαν όσο καλύτερα μπορούσαν τις εντολές του προπονητή τους και αψηφώντας το κρύο, ζέσταναν την εξέδρα με την εμφάνισή τους.

Η σύνθεση της ομάδας:

ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ(ΣΙΔΕΡΗΣ): Αντωνογεώργος, Βανδώρος, Τσαγγάρης, Γεώργας 11, Φυντικάκης 1, Τσάτσης, Γεροστάθης 14, Παπαλώτος 6, Γοργίας, Καπέλιος 8, Δανακούρτης 9.