ΚΥ 19/2/2017 18:30 ΓΚΡΑΒΑΣ ΚΛ. ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ ΑΟ ΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ 34 - 60
ΚΥ 5/3/2017 20:30 ΓΚΡΑΒΑΣ ΚΛ. ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨ. ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ 67 - 42
ΣΑ 18/3/2017 20:00 ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΠΑΤ. ΟΡΦΕΑΣ Κ.ΠΑΤΗΣΙΩΝ ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ 0 - 20
ΚΥ 26/3/2017 18:30 ΓΚΡΑΒΑΣ ΚΛ. ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ 32 - 53
ΠΕ 30/3/2017 20:30 ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ ΚΛ. ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ 56 - 28

ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑΣ - Γ.Σ. ΠΑΤΗΣΙΩΝ 67-40

Διαιτητές: Νικηφορίδης, Σιαμίδης

Δεκάλεπτα: 18-10, 20-4, 15-17, 14-9

ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ(Λαγός): Γαβρίδης 9, Σαχινίδης 6, Παπαδόπουλος Β. 13, Πλεξουσάκης 7, Κοντογεώργης 8, Τσάνος, Πετρόπουλος, Παπαναστασίου 2, Πανδής 13(1), Χιώτης 7, Κουλούρης, Δημητρίου 9.

Γ.Σ. ΠΑΤΗΣΙΩΝ(Κατσαρός): Κοντώσης 3(1), Ατσαλάκης 12, Μπουγιούρης 4, Σαμαρτζής 4, Μαρτίδης 5(1), Κατσιμίχας 5, Παπάς 2, Γιαννοσπύρος 2, Νιαβής 3, Χατζόπουλος, Τσιλιάνος.

• Δίκαιο κρίνεται το αποτέλεσμα του Σαββατιάτικου αγώνα μας με τον Άτταλο για το πρωτάθλημα του Soccer Link (όμιλος ΕΠ). Η ομάδα μας ήρθε ισόπαλη με σκορ 2-2 όπου τα γκολ πέτυχαν οι Βλαχονικολός και Γκορίτσι.

Ίσως παρακολουθήσαμε τον πιο δυνατό και παθιασμένο αγώνα της χρονιάς. Τα Πατήσια με ένα κοντρολαρισμένο παιχνίδι, με καλή κυκλοφορία της μπάλας και πίεση ψηλά κατάφεραν να πετύχουν δύο τέρματα στο α’ ημίχρονο. Μάλιστα, η αντίπαλη ομάδα κέρδισε πέναλτι στο τέλος του ημιχρόνου αλλά ο ηρωικός Τάτσης μπλόκαρε την μπάλα με άνεση. Στο β’ ημίχρονο ο Άτταλος μπήκε πιο δυνατά και πίεσε έντονα την ομάδα μας, η οποία λόγω της κούρασης δεν άντεξε και τελικά ισοφαρίστηκε.

Ο κ. Μανωλάς δήλωσε ότι ''έχουμε μπει σε καλό δρόμο, συνεχίζουμε τη δουλεία μας και σίγουρα θα φτάσουμε όσο ψηλά μας αξίζει''.

• Στην ένατη στροφή του πρωταθλήματος Soccer Link για τον όμιλο «Ευ Αγωνίζεσθαι» η ομάδα μας γνώρισε την ήττα, σε ένα αφιλόξενο γήπεδο, από τον ΟΦ Χολαργού. Παρά τη φιλότιμη προσπάθεια οι παίκτες μας δεν «μπήκαν» στο κλίμα του παιχνιδιού και δεν κατάφεραν να αξιοποιήσουν τις ευκαιρίες που τους δόθηκαν με αποτέλεσμα να χάσουν με σκορ 3-0.

Σύμφωνα με τον προπονητή, η απόδοση της ομάδας θα βελτιωθεί περισσότερο μιας και όλο και περισσότεροι παίκτες βρίσκουν την καλή τους φόρμα.

• Παρά το καλό ξεκίνημα, τα λάθη των ΝΕΩΝ δεν επέτρεψαν να χειροκροτήσουμε μιά ακόμη νίκη τους. Στο ανοικτό γήπεδο της Πλατείας Αγ. Ανδρέα, οι ΝΕΟΙ του Γ.Σ. ΠΑΤΗΣΙΩΝ έχασαν από τους ΝΕΟΥΣ των ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ με 48-55.

Το φύλλο αγώνα:

ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ - ΑΟ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ 48-55

Διαιτητές: Θαλασσινός, Κοσμίδου.

Δεκάλεπτα: 16-13, 9-12, 9-15, 14-15.

ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ(Κατσαρός): Μπουγιούρης 7, Νιαβής 21(1), Μαρτίδης 6(1), Χατζόπουλος 12, Καρτερολιώτης 2, Βρούτσης, Παπαλώτος, Γεροστάθης.

ΑΟ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ(Αποστολάκης): Λαμάι 2, Λαζέ, Μουχάμαντ 10(1), Λολη Βαν, Δημητρακόπουλος, Γκοντουιν, Τσίλογλου 4, Λολη Ντ, Κυπριανού, Παραδείσας 9(1), Μαρούλης 28, Χαριάτης 2.

• Γ.Σ Πατησίων - ΠΟ Ψυχικού 6-1 . Ξέσπασαν στο Β' ημίχρονο τα Τζούνιορ και πέτυχαν αυτη την εντυπωσιακή και ευρεία νίκη με αντίπαλο την Ομάδα Του ΠΟΨ που κατάφερε μόνο ένα ημίχρονο να αντέξει στην πίεση των Παιχτων του Γ.Σ. Πατησίων . Μουδιασμένα ξεκίνησαν οι παίχτες του Γιώργου Γαραζιώτη το παιχνίδι και με το τέλος του Α ημιχρόνου όλοι πίστευαν οτι θα έχουμε μια επανάληψη του Α'γύρου όπου τα Πατήσια δύσκολα επιβλήθηκαν του ΠΟΨ με 2-1 . Ομως η εμφάνιση του Β ημιχρόνου δειέψευσε τους πάντες με τους παίχτες των Πατησίων να κυριαρχούν στο γήπεδο και να σημειώνουν μιά ευρεία νίκη .Καρέ στα γκόλ ο  Κώστας Καλογεράς και από ένα οι Λάσκαρης και Μαντόγλου .

Αξίζουν συγχαρητήρια σε όλους γιαυτή την πολύ καλή εμφάνιση .

Επόμενο ραντεβού για αγώνα στο soccerlink 11/12-1-2014

• Περα Κλούμπ- ΓΣ Πατησίων 3-4 .Στο παιχνίδι που έγινε στα πλαίσια του Τουρνουά της Κιβωτού τα Μίνι άφησαν άφωνους τους θεατές του αγώνα με την συγκλονιστική εμφάνιση που γέμισε με αισιοδοξία το στρατόπεδο τς Ομάδας του Κώστα Καραγιάννη . Το Παιχνίδι είχε απ'όλα Γκολ ,Δοκάρια, χαμένα Πέναλτυ ,και οι τυχεροί φίλαθλοι που βρέθηκαν στο γήπεδο παρακαλούσαν να μην τελειώσει . Τα Πατήσια Προηγήθηκαν με 3-0 με γκολ που πέτυχαν οι Γιώργος Καλογεράς (2) και Σταύρος Κατσίφης  . Στο σημείο αυτό τα Πατήσια κέρδισαν Πέναλτυ ο Τερματοφύλακας όμως των Γηπεδούχων με καταπληκτική διπλή απόκρουση κράτησε το σκορ στο 3-0 στην συνέχεια το σκορ έγινε 3-1(ημίχρονο).

Στην επανάληψη ήταν η σειρά του Ανδρέα Λάμαρη να χρηστεί σκόρερ με ένα καταπληκτικό γκολ που δεν άφησε περιθώρια στον πολύ καλό αντίπαλο τερματοφύλακα να αντιδράσει 4-1. Και ενώ όλα έδειχναν ότι το ματς θα ήταν υπόθεση ρουτίνας δύο απανωτά λάθη στην άμυνα έδωσαν το δικαίωμα στους παίχτες της ΠΕΡΑ να αναθαρήσουν μειώνοντας σε 4-3 . Στο σημείο εκείνο ένα άγαρμπο μαρκάρισμα μέσα στην περιοχή μας και πέναλτυ .Τότε ήταν η σειρά του δικού μας Πορτιέρο να πεί την τελευταία λέξη στο παιχνίδι ,ο Καταπληκτικός σε όλο το παιχνίδι Δημήτρης Μιχαλακάκος απέκρουσε το πέναλτυ κρατώντας το πολύτιμο 4-3 που έμμελε μα είναι το τελικό αποτέλεσμα .

Πέρα από την Νίκη η εμφάνιση ήταν πολύ καλή και αξίζουν συγχαρητήρια σε όλους για την Προσπάθειά τους .

Οι Προπονήσεις διακόπτονται για την περίοδο από 24/12/2013-5/1/2014

• Με σύνθεση ανάγκης η ομάδα των Ανδρών του Γ.Σ. ΠΑΤΗΣΙΩΝ δεν κατάφερε να αντισταθεί στην καλύτερη ομάδα της ΟΛΥΜΠΙΑΔΑΣ 96, και έχασε στην ΓΚΡΑΒΑ με σκορ 36-52.

Παρά τις φιλότιμες προσπάθειες στην άμυνα, η επίθεση της ομάδας μας δεν στάθηκε στο ύψος της με αποτέλεσμα την αναγκαστική ήττα.

Γ.Σ. ΠΑΤΗΣΙΩΝ - ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96  36-52

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Χρ., Κοσμίδου

Δεκάλεπτα: 11-15, 12-17, 4-7, 9-13

Γ.Σ. ΠΑΤΗΣΙΩΝ: Κοντώσης Ν., Καρτερολιώτης, Ατσαλάκης 10, Μπουγιούρης 7(1), Σαμαρτζής 4, Μαρτίδης 4, Κατσιμίχας 2, Παπάς 4, Χατζόπουλος, Νιαβής 4, Σαπουτζής, Σιδερής 3.

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96: Καραγιάννης, Φαρούπος 2, Γόματος, Νεστοράτος 2, Βλαχογιάννης 2, Δαννές, Ηλιόπουλος 11, Κοκοντίνης 4, Αλγογιάννης, Βασιλειάδης 4, Σεραφης 5(1), Μιχαλόπουλος 22(2).

• Α.Ο. ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - Γ.Σ. ΠΑΤΗΣΙΩΝ 40-52

Μια συγκροτημένη εμφάνιση των Νέων του Γ.Σ. ΠΑΤΗΣΙΩΝ, με ένα σταθερό ρυθμό σε όλο τον αγώνα, και με λιγότερα λάθη από άλλες φορές, ήταν αρκετή για να πανηγυρίσουν τη νίκη στο κλειστό ΠΛΑΤΩΝΑ στη Νίκαια, με αντίπαλο την ομάδα του ιστορικού ΙΩΝΙΚΟΥ ΝΙΚΑΙΑΣ. Χαρακτηριστικό του παιχνιδιού η αρκετά καλή άμυνα και τα αμυντικά ριμπάουντ που έδωσαν την απαραίτητη ψυχολογία και ψυχραιμία για την αποτελεσματική επίθεση.

Διαιτητές: ΧΡΗΣΤΙΔΗΣ Π., ΚΑΛΟΓΡΙΑΣ

Δεκάλεπτα: 6-16, 19-11, 9-16, 6-9.

Α.Ο. ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ(Σιούτης, Καλογερόπουλος) Καγιαμανίδης 2, Σωτηράκης 20, Μπένης 3, Κοντοστέργιος 4, Καρτζόγλου, Παπαγεωργίου, Μαντούβαλος 7, Πετρόπουλος, Δάνιας 4, Μπερνιδάκης.

Γ.Σ. ΠΑΤΗΣΙΩΝ (Κατσαρός) Μπουγιούρης 7, Νιαβής 9, Μαρτίδης 19, Κοντώσης 5(1), Βίλλιας, Χατζόπουλος 2, Τσεκούρας, Αθανασίου 10.

•    Ισοπαλία εκτός έδρας με τον πρωτοπόρο, Γλυκά Νερά του ομίλου «Ευ αγωνίζεσθαι» για το πρωτάθλημα του SoccerLink, απέσπασε η ομάδα μας σ’ ένα λασπωμένο και παγωμένο γήπεδο.

Το σύνολο του Μανωλά, προηγήθηκε στο α’ ημίχρονο με γκολ του Φλέντζερη. Οι φάσεις παρότι ήταν πολλές εκατέρωθεν, το γήπεδο δεν βοηθούσε να παιχτεί τεχνικό ποδόσφαιρο. Τελικά οι αντίπαλοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο β’ ημίχρονο.

Η εμφάνιση της ομάδας ήταν αρκετά καλή, δεδομένων των καιρικών συνθηκών και της κατάστασης του γηπέδου.

Μπράβο στα παιδία και καλή συνέχεια!

•    Μετά από εναν αγώνα δυνατό και με πολλές φάσεις, η ομάδα μας ηττήθηκε απο τον Κένταυρο με σκορ 0-1.  Πολλές οι  φάσεις  στο 1ο ημίχρονο και από τις 2 ομάδες αλλα το γκόλ τελικά ήλθε για τους φιλοξενούμενους στο 10λεπτο.  Στη συνέχεια η ομάδα μας ανέβασε την απόδοσή της και πίεσε όσο μπορούσε τους αντίπαλους, αλλα χωρίς αποτέλεσμα.  Το σφύριγμα της λήξης  βρήκε τα Πατήσια πίσω στο σκορ αλλα σαφώς ικανοποιημένα από την καλή εμανιση που έκαναν, κάτι που επισήμανε και ο προπονητής μας.

Συνεχίζουμε με δύναμη!!

•   Τα παιδιά του Γιώργου του Γαρατζιώτη, κατάφεραν να πετύχουν μια μεγάλη εκτός έδρας νίκη, απέναντι σε μιά αρκετά καλή ομάδα. Οι δυνατές φάσεις η ένταση και το πάθος ήταν τα χαρακτηριστικά του αγώνα σε όλη του τη διάρκεια.  Αποδίδοντας πολύ καλό ποδόσφαιρο η ομάδα μας προηγήθηκε στο σκορ μρ γκολ του Καλογερά. Το Γαλάτσι ισοφάρισε λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου και οι ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με σκορ 1-1.

Στο 2ο ημίχρονο η ομάδα μας πέτυχε αλλα 2 γκολ με Λάσκαρη και Καλογερά. Λίγο πριν τη λήξη του αγώνα  το Γαλάτσι πέτυχε τέρμα και ο αγώνας έληξε 2-3 για την ομάδα μας!!

Μπράβο σας παιδιά!!

• Η ομάδα του παμπαιδικού λόγω της διακοπής (τέλος α' γύρου) του πρωταθλήματος της ΕΠΣΑ, συμμετέχει σε τουρνουά που διοργανώνει το Soccer Link (1ος όμιλος).    Βλέπε  http://www.soccerlink.gr/paproep.php

Οι αγώνες αναμένονται δυνατοί και σίγουρα θα βγουν χρήσιμα συμπεράσματα από τη mini προετοιμασία για τη συνέχεια της μάχης του πρωταθλήματος στην ΕΠΣΑ.

Όλοι οι παίκτες βρίσκονται στη διάθεση του προπονητή, ο οποίος θα δοκιμάσει νέες θέσεις και σχήματα.

Στον πρώτο αγώνα για το τουρνουά, που έδωσαν τα Πατήσια με αντίπαλο την ΑΕ Ιλίου, η ομάδα μας κέρδισε με σκορ 2-1. Σε όλο α' ημίχρονο οι παίκτες μας διατηρούσαν την υπεροχή αλλά σε μία και μοναδική φάση η αντίπαλη ομάδα κατάφερε να ανοίξει το σκορ. Στην επανάληψη τα παιδιά του Μανωλά με πάθος και σοβαρότητα στο παιχνίδι τους πίεσαν και κατάφεραν να ανατρέψουν το εις βάρος τους αποτέλεσμα και να πάρουν τη νίκη, με ένα αυτογκόλ  και ένα γκολ από τον Γκορίτσι.

• JUNIOR : St Cathrine's-Πατήσια 4-7
    Μεγάλη εκτός έδρας νίκη για την ομάδα μας, παρά τις αντίξοες συνθήκες, τόσο τις καιρικές όσο και τις γηπεδικές. Μέσα σε καταρακτώδη βροχή αποδίδοντας όμως καλό ποδόσφαιρο, η ομάδα μας κέρδισε καθαρά και πιο άνετα απ' όσο δείχνει το τελικό σκορ το St. Cathrine, παρά τις απουσίες βασικών παικτών του!!
    Ο Γιώργος ο Γαραζιώτης, έδωσε συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά και τους προέτρεψε να προσπαθήσουν ακόμα περισσότερο...

Μπράβο παιδιά !!!!!

• JUNIOR : ΟΦ Χολαργός-Πατήσια 2-1

Στο ντέρμπι των πρωτοπώρων, τα Πατήσια έχασαν τελικά με 2-1 από την ομάδα του Χολαργού. Έγινε ένα πολύ δυνατό παιχνίδι, με πολλές φάσεις και μεγάλη ένταση. Με λιγότερα λάθη ο Χολαργός, πήρε τελικά τη νίκη και παρέμεινε 1ος στην κούρσα.

• ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ

2η νίκη στο soccer link!
    Το παμπαιδικό μας πέτυχε την δεύτερη νίκη του και μάλιστα εκτός έδρας στο πρωτάθλημα του soccer link, με σκορ 3-1 στον αγώνα του με την Αγ. Παρασκευή. Η ομάδα του Μανωλά απέδωσε ωραίο ποδόσφαιρο και είχε ευκαιρίες να διευρύνει το σκορ. Τα γκολ πέτυχαν οι Γκορίτσι 2 και Μπάσμπας 1. Ο προπονητής δοκίμασε παίκτες σε νέες θέσεις και μετά τον αγώνα έδωσε συγχαρητήρια σε όλη την ομάδα για την αγωνιστικότητά της και ζήτησε να συνεχίσουν την καλή δουλεία που κάνουν, προκειμένου να αποδόσουν ακόμα περισσότερο και να γίνει η ομάδα ''αχτύπητη''!! .

Πάμε γερά παιδιά !!

Τέλος α' γύρου
    Με τον αγώνα εναντίον του Ατρομήτου Χαλανδρίου τελείωσε τις υποχρεώσεις του για τον α' γύρο του πρωταθλήματος της ΕΠΣΑ η ομάδα μας.
    Το Σάββατο παρακολουθήσαμε έναν πολύ δυνατό παιχνίδι που την υπεροχή σε όλο τον αγώνα διατηρούσαν τα Πατήσια. Οι φάσεις για γκολ αρκετές αλλά η ατυχία για μια ακόμα φορά παρούσα. Ο νόμος του ποδοσφαίρου -στο τέλος χάνει η ομάδα με τις περισσότερες ευκαιρίες- επαληθεύτηκε και σε αυτόν τον αγώνα. Λίγα λεπτά πριν τη λήξη και σε ανύποπτη φάση, η αντίπαλη ομάδα πέτυχε το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης και διατηρήθηκε στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας.
    Ο προπονητής κ. Μανωλάς δήλωσε ότι, η διακοπή του πρωταθλήματος θα φέρει ηρεμία στην ομάδα και σε συνδυασμό με τα δυνατά φιλικά που θα παίξουμε το τμήμα θα "δέσει" περισσότερο. Οι προπονήσεις συνεχίζονται και η προετοιμασία για τον β' γύρο σχεδιάζεται.
    Συγχαρητήρια σε όλους τους παίκτες της ομάδας μας. Έδειξαν ότι είναι ένα καλά οργανωμένο αθλητικό σύνολο με άριστη γηπεδική συμπεριφορά. Επιπλέον ευχαριστούμε τους γονείς που βρίσκονται συνεχώς στο πλάι των αθλητών και τους υποστηρίζουν.

Τοπικό ντέρμπι και στο Soccer Link
    Το τοπικό ντέρμπι μεταξύ της ομάδας των Πατησίων και του ΠΑΣ Γαλατσίου έληξε με υπέρ των αντιπάλων με σκορ 5-2. Αν και η ομάδα μας στάθηκε καλά στο γήπεδο και αξιοποίησε τις ευκαιρίες της, οι αντίπαλοι ομολογουμένως διατηρούσαν την υπεροχή σε όλο το παιχνίδι. Ο προπονητής έδωσε συγχαρητήρια σε όλη την ομάδα για την αγωνιστικότητά της και ζήτησε να συνεχίσουν την καλή δουλεία που κάνουν. Τα γκολ πέτυχαν οι Τσάπος και Γκέκας.
    Το πρωτάθλημα μόλις ξεκίνησε, διασκεδάστε το παιχνίδι, βελτιωθείτε και τα καλά αποτελέσματα έρχονται.

• Ήττα εντός προγράμματος μπορεί να χαρακτηριστεί το αποτέλεσμα της Κυριακής με αντίπαλο την πρωτοπόρο ομάδα της Ν. Ιωνίας. Οι παίκτες του παμπαιδικού έπαιξαν αρκετά δυνατά, στήθηκαν οργανωμένα στο γήπεδο και κοίταξαν τον αντίπαλο στα ίσια. Η ποιότητα όμως του αντιπάλου αποτυπώνεται στο τελικό σκορ (3-0). Ο προπονητής έμεινε ικανοποιημένος από την απόδοση των παικτών. Κατ' ομολογία των αντιπάλων, τα Πατήσια ήταν η μοναδική ομάδα που έχουν αγωνισθεί που τους περιόρισε τόσο.
    Ο επόμενος αγώνας με αντίπαλο τον Ατρόμητο Χαλανδρίου, κρίνεται κρίσιμος.

• Εφηβικό Πατήσια-Αετός Καλλιθεάς 1-0

Λυτρωτική νίκη για τους νέους μας, οι οποίοι ξεπέρασαν την ατυχία τους, πετυχαίνοντας μία καθαρή νίκη με σκορ 1-0 με τον αξιόμαχο Αετό Καλλιθέας. Η νίκη θα ήταν μεγαλήτερη αν οι παίκτες μας ήταν περισσότερο εύστοχοι και αποτελεσματικοί. Τελικά όμως αρκούσε το γκολ του Καλάυ για να πάρει η ομάδα μας τη νίκη και να “αναίβει” ψυχολογικά και αγωιστικά.

Συνεχίζουμε το ίδια δυνατά και αποφασιστικά για να οδηγήσουμε την ομάδα εκεί που τις αξίζει.

• Εφηβικό Ελευθερούπολη-Πατήσια 3-1

Ήττα για την ομάδα μας των νέων στην Ελευθερούπολη μετά από έναν αγχωμένο και δυνατό αγώνα. Το πρώτο ημίχρονο βρήκε το σύνολο του Μανωλά πίσω στο σκορ με 1-0, έχοντας χάσει ευκαιρίες για γκολ. Στην επανάλληψη η ομάδα μπήκε δυνατά και ισοφάρισε με ένα πολύ όμορφο τέρμα του Ευθιμιόπουλου. Στην προσπάθειά μας να πάρουμε τη νίκη δεχτήκαμε γκολ με αποτέλσμα να ηττηθούμε με 3-1, χωρίς το σκορ να αντικατοπτρίζει τη διαφορά δυναμικότητας των ομάδων.

Συνεχίζουμε....

• Την...αξιοπρεπή ήττα με 44-50 γνώρισαν οι ΝΕΟΙ του Γ.Σ. ΠΑΤΗΣΙΩΝ στη ΓΚΡΑΒΑ από την ομάδα του ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ.

Τα αρκετά λάθη και πάλι δεν έδωσαν την ευκαιρία στην ομάδα μας να διεκδικήσει τη νίκη μια και ο αντίπαλος ήταν συνεχώς μπροστά στο σκορ.

Τα δεκάλεπτα: 5-16, 12-11, 8-11, 15-12.

Για τον Γ.Σ. ΠΑΤΗΣΙΩΝ έπαιξαν οι:

Κοντώσης, Μπουγιούρης 20(2), Μαρτίδης 9, Νιαβής 5, Καρτερολιώτης, Χατζόπουλος 4, Τσεκούρας 2, Βίλλιας, Αθανασίου 4.

• Μια πολύ εύκολη νίκη πέτυχαν οι ΠΑΙΔΕΣ του Γ.Σ. ΠΑΤΗΣΙΩΝ απέναντι στην ομάδα του ΔΑΣ ΖΕΦΥΡΙ στο ανοικτό γήπεδο της πλατείας Αγ. Ανδρέα. Παρόλες τις απουσίες οι νεαροί παίκτες μας με ένα σοβαρό παιχνίδι κέρδισαν 50-14!

Για την ομάδα του Γ.Σ. ΠΑΤΗΣΙΩΝ έπαιξαν:

Αντωνογιώργος, Βανδώρος 5, Τσάτσης, Γεώργας 22, Κατσαμπίρης, Κάππος, Τσαγγάρης, Καπέλιος 4, Φυντικάκης 2, Κωστάκης 17, Νικούλης.

• Με μια τραγική εμφάνιση στο Ζεφύρι, ο Γ.Σ. ΠΑΤΗΣΙΩΝ έχασε από την ομάδα του ΔΑΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ με 58-30. Για τον Γ.Σ. ΠΑΤΗΣΙΩΝ οι αθλητές του οποίου ποτέ δεν "μπήκαν" στο παιχνίδι δεν μπορεί να γίνει κανενός είδους κριτική. Τα λάθη ήταν περισσότερα από τις καλές φάσεις. Η τραγική κατάσταση του γηπέδου και η ανυπαρξία ηλεκτρονικού πίνακα και χρονομέτρου των 24" δεν μπορεί να αποτελέσει δικαιολογία για την ήττα.

ΔΑΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ - Γ.Σ. ΠΑΤΗΣΙΩΝ 58-30

Διαιτητές:   Βουγιουκλάκης - Στρατηγάκης

Δεκάλεπτα: 15-7, 14-5, 16-14, 13-4.

ΔΑΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ ( Λυγνός) Θεοδωρόπουλος Α. 8, Θεοδωρόπουλος Ν., Βαννάς 3(1), Σιδέρης 16(1), Τριγάζης 2, Φιλαρτζής 7, Μάμαλης, Κοντογιάννης 5, Φραγκουλόπουλος, Κατσιώλης 4, Μαχαίρας 13(1), Γάκης.

Γ.Σ. ΠΑΤΗΣΙΩΝ (Κατσαρός) Μπουγιούρης 7, Σαμαρτζής 2, Μαρτίδης, Αθανασίου, Χατζόπουλος, Νιαβής 2, Κατσιμίχας 4, Παπάς 1, Γιαννοσπύρος 4, Φιορεντίνος, Σαπουτζής 2, Σιδερής 6.

•   Ισοπαλία απέσπασε η ομάδα μας εκτός έδρας απο τον Άρη Βύρωνα μετά από ενα δυνατό παιχνίδι.  Με πολύ καλή ψυχολογία οι παίκτες μας μπήκαν δυνατά στον αγώνα και κυριάρχησαν στο γήπεδο, το μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα.  Οι φάσεις πολές, οι ευκαιρίες πολλές,  ένα γκολ που μας ακύρωσαν καταλογίζοντας (ο ανεκδιήγητος 2ος βοηθός) ένα κραυγαλέο οφσαιν ( ακόμα γελάει η κερκίδα!!) και ένα γκολ του Γυφτάκη σημάδεψαν τον  αγώνα μέχρι το 87''.  Σ' εκείνο το λεπτό δεχτήκαμε το γκολ της ισοφάρισης και έγινε σαφές πόσο κοστίζει τελικά μιά κακή διαιτησία σε μια ομάδα!! Επαναλαμβάνουμε και παλι ο διαιτητής (πολύ καλός σε όλο τον αγώνα),  ξεγελάστηκε απο τον ανεκδιήγητο επόπτη του και ακύρωσε ένα πεντακάθαρο γκολ, στερώντας απο την  ομάδα μας μια ακόμα νίκη!!

Κρατάμε λοιπόν την πολύ καλή εμφάνιση των παιδιών και πάμε πιο κάτω!!

Μπράβο παιδιά!!!

•   Διακόπηκε τελικά ο γώνας στο 5ο λεπτό, μεταξύ των ομάδων Πατήσια - Τόλμη,  μετά από καταρακτώδη βροχή και πλημμύρισμα του γηπέδου. Ο αγώνας θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 4 Δεκεμβρίου στις 15:00 στο Άλσος Βεϊκου.

•   Πάλι νίκη!! Αυτή τη φορά ''θύμα'' ήταν η ομάδα του Προμηθέα, που δε μπόρεσε να αντέξει στην πίεση της ομάδας μας, και τελικά ηττήθηκε με 1 - 0 στην έδρα του. Πολλές οι χαμένες ευκαιρίες, δοκάρια και άτυχες στιγμές μας καρδιοχτύπησαν για λίγο αλλά τελικά ο Βασίλης ο Γυφτάκης, με ένα πολύ όμορφο γκολ έδωσε τη νίκη στην ομάδα μας!!
    Ευχαριστημένος και ο Τάκης ο Καραγκιοζόπουλος δήλωσε πως η ομάδα του, αν και έχει πολύ δρόμο ακοόμα και σκληρή δουλειά να κάνει,  αρχίζει να αποδίδει και να δείχνει αχνά μέχρι πού μπορεί να φτάσει!!

'Αντε να δούμε!!

•

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΑΝΔΡΩΝ  Νίκη και πάλι για τουw άνδρες!

Νίκησαν οι άνδρες των Πατησίων 1-0 την ομάδα των Αμπελοκήπων και άρχισαν έτσι να δημιουργούν ένα καλό  σερί !!
       Ο αγώνας ήταν δυνατός, οι φάσεις πολλές και τελικά, αποδίδοντας πολύ καλό ποδόσφαιρο η ομάδα μας νίκησε και πάλι!!

Μπράβο στα παιδιά!!

• Παρά τη καλή εμφάνιση, ιδιαίτερα στο πρώτο ημίχρονο που έληξε 25-25, η ομάδα μας δεν άντεξε στο δεύτερο ημίχρονο και έχασε τελικά από την ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ με 53-61.

Αρκετά τα λάθη και πάλι για τα Πατήσια που δείχνουν βελτιωμένη εικόνα, αλλά χρειάζεται ακόμη δουλειά για το καλύτερο.

Γ.Σ. ΠΑΤΗΣΙΩΝ - ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ 53-61

Διατητές: Ντίντας - Μελισσάρης

Δεκάλεπτα: 7-13, 18-12, 11-15, 17,21

Γ.Σ. ΠΑΤΗΣΙΩΝ (ΚΑΤΣΑΡΟΣ): ΒΙΛΛΙΑΣ, ΒΡΟΥΤΣΗΣ, ΑΤΣΑΛΛΑΚΗΣ 11, ΣΑΜΑΡΤΖΗΣ 4, ΜΠΟΥΓΙΟΥΡΗΣ, ΝΙΑΒΗΣ 4, ΚΑΤΣΙΜΙΧΑΣ 17(3), ΠΑΠΑΣ 2, ΓΙΑΝΝΟΣΠΥΡΟΣ 3, ΣΑΠΟΥΤΖΗΣ, ΧΑΤΖΟΠΟΥΛΟΣ, ΣΙΔΕΡΗΣ 12(1)

ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ (ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ): ΑΧΙΛΛΙΑΣ, ΤΣΕΤΣΩΝΗΣ 7(1), ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ, ΜΑΚΚΑΣ, ΜΠΟΥΤΣΙΚΑΚΗΣ 25(6), ΘΕΟΧΑΡΗΣ, ΜΟΣΧΕΤΑΣ 6, ΜΑΛΙΑΡΙΤΣΗΣ 3(1), ΚΑΡΥΑΤΗΣ 7, ΤΣΕΡΩΝΗΣ 13, ΜΑΡΓΑΡΗΣ, ΚΟΤΣΙΡΑΣ.