ΚΥ 8/1/2017 18:30 ΓΚΡΑΒΑΣ ΚΛ. ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ 17 - 76
ΚΥ 15/1/2017 20:30 ΓΚΡΑΒΑΣ ΚΛ. ΑΕ ΓΚΡΑΒΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ 74 - 24
ΚΥ 22/1/2017 18:30 ΓΚΡΑΒΑΣ ΚΛ. ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ 41 - 71
ΠΑ 27/1/2017 0:00 Ν.ΙΩΝΙΑΣ ΚΛ. Β΄ ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ 73 - 38
ΚΥ 5/2/2017 18:30 ΓΚΡΑΒΑΣ ΚΛ. ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ ΑΟ ΖΕΥΣ ΕΡΥΘΡΟΥ 36 - 66
ΔΕ 13/2/2017 22:00 ΣΤΡΕΦΗ ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ 65 - 33
ΚΥ 19/2/2017 18:30 ΓΚΡΑΒΑΣ ΚΛ. ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ ΑΟ ΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ 34 - 60
ΚΥ 5/3/2017 20:30 ΓΚΡΑΒΑΣ ΚΛ. ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨ. ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ 67 - 42
ΣΑ 18/3/2017 20:00 ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΠΑΤ. ΟΡΦΕΑΣ Κ.ΠΑΤΗΣΙΩΝ ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ 0 - 20
ΚΥ 26/3/2017 18:30 ΓΚΡΑΒΑΣ ΚΛ. ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ 32 - 53
ΠΕ 30/3/2017 20:30 ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ ΚΛ. ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ 56 - 28

ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ - ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 59-61!

Ο ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ ήθελε νίκη με +8 για να μπεί σε final 4 των δευτέρων ομάδων των ομίλων των play offs.

Έχοντας τον έλεγχο του αγώνα δεν κατάφερε να πάρει τη διαφορά, και στα τελευταία 2 λεπτά παίζοντας με όλους τους πιθανούς τρόπους δεν μπόρεσε να πανηγυρίσει τη νίκη με τη διαφορά που έπρεπε. Τελικό σκορ, και χωρίς σημασία για την ομάδα η ήττα, με 59-61!

Τέλος της αγωνιστικής περιόδου επομένως!

Ευχόμαστε σε όλους Αθλητές - Προπονητές - Φίλους και φίλες, ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ - ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ.

ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ - ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ 62-49!

Χάνοντας πολλά εύκολα καλάθια, κυρίως στο κρίσιμο 3ο δεκάλεπτο, και παρά την αρκετά καλή άμυνα, ο ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ έχασε τελικά στη Δάφνη από τον ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ με 62-49, στο τρίτο του αγώνα για τα PLAY OFFS, και ουσιαστικά μηδενίστηκαν οι όποιες ελπίδες για κάτι καλό.

Στο τελευταίο αγώνα της επόμενης Τρίτης, στις 19:30 στη ΓΚΡΑΒΑ, ο ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ θα υποδεχθεί τον ΑΡΙΩΝΑ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ.

Το φύλλο αγώνα:

Διαιτητές: Αναστασίου, Δελαγραμμάτικας.

Δεκάλεπτα: 22-16, 10-13, 18-6, 12-14.

ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ(Οικονομάκης): Καζιάνης 9, Σπανάκης 4, Φλώρος 2, Ζηνέλης 4, Μηντζαρίδης 10(2), Ρούσης 6(2), Τσακίρης 16(1), Σπυριδωνίδης 3, Πατεράκης, Ντιμπ Δ, Αποστολόπουλος 8, Μάρας.

ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ(Μακρυδάκης): Σαμαρτζής 4, Ντούνης, Δήμας 9(1), Μπουγιούρης 7, Κυριαζόπουλος, Ζερβός 14, Κυράκης 3, Παπάς, Καρτερολιώτης, Χατζόπουλος, Δημητρακόπουλος, Ζαφειράκης 12(2).

ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ 53-46!

Στο δεύτερο παιχνίδι των PLAY-OFFS ο ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ γνώρισε την ήττα στο Σπύρος Λούης από τον γηπεδούχο ΑΡΙΩΝΑ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ.

Σε ένα παιχνίδι που παίχθηκε σχεδόν στο σκοτάδι (κυριολεκτικά), η ομάδα μας δεν άντεξε τη πίεση, θεμιτή και αθέμιτη, στο τρίτο δεκάλεπτο όπου και βρέθηκε πίσω με -15 πόντους. Στο τελευταίο δεκάλεπτο και παρά τις εναντίον της συνθήκες η ομάδα αντεπιτέθηκε και κατάφερε να μοιώσει στους -7, διαφορά με την οποία τελείωσε ο αγώνας.

Συνεχίζουμε...

Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος, Ορφανός Μ.

Δεκάλεπτα:  9-9, 18-17, 20-6, 6-14.

ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ(ΣΓΟΥΡΙΤΣΑΣ): Κοντογιάννης 13(1), Μαγκανιάρης 13(1), Κατσάνης, Κομιανός 14(1), Δόλιας 2, Κωτσόπουλος, Μαλανδρής 3, Καρράς, Αντωνίου, Κοντοβαίος, Κανάκης 6(1), Ασημάκης 2.

ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ(ΝΑΚΡΥΔΑΚΗΣ): Σαμαρτζής 2, Ντούνης 5(1), Δήμας 3, Μπουγιούρης 2, Κυριαζόπουλος 9(1), Ζερβός 10, Κυράκης 8(1), Παπάς 2, Καρτερολιώτης, Χατζόπουλος 3, Δημητρακόπουλος, Ζαφειράκης 2.

ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ - ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ 48-53!

Την ήττα γνώρισε η ομάδα μας στο πρώτο παιχνίδι της στη σειρά των 4 παιχνιδιών για τα PLAY OFFS ανόδου στη Γ' ΕΣΚΑ.

Κάνοντας κρίσιμα λάθη στη τέταρτη καθοριστική περίοδο, έχασε την ευκαιρία για ένα θετικό πρώτο αποτέλεσμα απέναντι σε μια ομάδα, τον ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ, με το τελικό 48-53 να είναι μάλλον δώρο προς τους φιλοξενούμενους, αλλά και ανατρέψιμο στον αγώνα της τρίτης αγωνιστικής στη Δάφνη.

Διαιτητές: Ορφανός Μ., Σιδερής.

Δεκάλεπτα: 8-16, 19-11, 16-12, 5-14.

ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ(Μακρυδάκης): Σαμαρτζής 2, Ντούνης 7(1), Δήμας, Μπουγιούρης 20(5), Κυριαζόπουλος 1, Ζερβός 14, Κυράκης 2, Παπάς, Καρτερολιώτης, Χατζόπουλος 2, Δημητρακόπουλος, Ζαφειράκης.

ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ(Οικονομάκης): Καζιάνης 17(2), Σπανάκης, Καραϊνδρος 5, Ντιμπ Κ, Ζηνέλης 14(1), Μηντζαρίδης 8, Ρούσης, Τσακίρης 9, Σπυριδωνίδης, Ντιμπ Δ, Αποστολόπουλος, Μάρας.